Warszawa Sadyba

Czy 97m2 zawsze łatwo zaprojektować? Mogłoby się wydawać, że duża powierzchnia to duże możliwości. Ważne jest jednak, aby ten potencjał odpowiednio wykorzystać – zwłaszcza, jeśli stoimy przed wyzwaniem pogodzenia ze sobą wielu funkcji. W przypadku mieszkania zlokalizowanego na warszawskiej Sadbyie tak właśnie było. Projekt zakładał nie tylko stworzenie komfortowej przestrzeni do życia dla rodziny 2+1, ale również wydzielenia miejsca do pracy, dodatkowej garderoby czy osobnej pralni.

Właściciele lokalu są zadeklarowanymi miłośnikami sztuki, do której pasja musiała znaleźć wyraźne odzwierciedlenie w projekcie. Co więcej, inwestorka Luiza zajmuje się zawodowo ceramiką artystyczną. Dlatego ważne było stworzenie użytecznej i efektownej przestrzeni, która pozwoli na prezentację jej prac oraz realizację sesji zdjęciowych nowych modeli. Całość – zamknięta w loftowo-minimalistycznej formie – wymagała zastosowania stonowanych barw i naturalnych materiałów, które nie przyćmią artystycznej kolekcji, a wręcz ją podkreślą.

W projekcie zastosowano ciemne i neutralne odcienie szarości, podkreślone drewnem, które znalazło się nie tylko w formie podłóg w części prywatnej domu, ale również na wybranych ścianach. Stworzono również zabudowę na wymiar, która tylko częściowo pełni funkcję przechowywania. Wybrane meble zostały od podstaw zaprojektowane wyłącznie z myślą o odpowiedniej ekspozycji ceramicznych prac inwestorki.

Lokalizacja

Warszawa Sadyba

Powierzchnia

97 m²

Focus na ceramikę autorstwa właścicielki
Wnętrze w loftowo-minimalistycznym stylu
Detale