Warszawa Bemowo

Właścicielce tego mieszkania zależało na rozjaśnieniu wnętrza – pomieszczenia tu są bardzo wysokie (ponad 3 metry), a samo mieszkanie zlokalizowane jest na parterze, przez co wpada do niego znacznie mniej światła niż do lokali na wyższych kondygnacjach. W projekcie postawiłam na jasne kolory mebli w salonie. Dodatkowo, zmieniony został układ w kuchni – aneks był bardzo niewielki i dotychczasowe sprzęty były rozlokowane tak, że znajdowały się za blisko punktów elektrycznych.

Aby przywrócić bezpieczeństwo korzystania z kuchni, została ona poszerzona – kosztem wnęki z telewizorem – o wysoką szafkę z piekarnikiem. Mikrofalówka, która wcześniej znajdowała się za wysoko, została umieszczona obok piekarnika. Wnęka pod nią wykorzystana została na schowek na podręczne przybory, takie jak np. deski do krojenia. Zlew przesunięty został bliżej zabudowy wysokiej, dzięki czemu oddalony on został od gniazdka. Również płyta indukcyjna została nieznacznie przesunięta w prawo, dzięki czemu także znalazła się poza zasięgiem punktu elektrycznego. Szafki wiszące podzielone zostały na 2 segmenty – wyższy jest głębszy, dzięki czemu w obudowie znalazło się miejsce na reflektory, które dodatkowo rozświetliły dotychczas zbyt ciemne pomieszczenie.

Pod telewizorem zaprojektowana została komoda na wymiar, z miejscem na dekoder, książki oraz zamknięte półki i szuflady.

Dzięki zachowaniu szerokiego wejścia, obok kuchni postawiony został stół dla 2 osób. Obok niego znalazła się sofa, a nad nią eleganckie, wiszące szafy.

W łazience zapanował organiczny wystrój – płytki przypominające drewno, z ciekawym wzorem, ozdobiły ścianę za wanną. Na pozostałych ścianach znalazły się jasne płytki strukturalne (w strefach mokrych i na obudowie wanny) i farba w ciepłym kolorze.

Lokalizacja

Warszawa Bemowo

Powierzchnia

35 m²

Jasna, przytulna kuchnia
Mieszkanie w pudrowych odcieniach
Ciepła łazienka