Architekt wnętrz wybrany, czas rozpocząć współpracę. Tylko jak przygotować się do pierwszego spotkania, na którym omówicie plan stworzenia Twojego wymarzonego wnętrza?

Upewnij się, że najważniejsze dokumenty zostały wysłane

Aby rozpocząć współpracę i projektowanie wnętrza, niezbędnych jest kilka elementów, bez których nie uda się wystartować. Jeśli masz już podpisaną umowę, to pewnie te kroki masz już za sobą. Jednak jeśli dopiero dochodzisz do tego etapu, pamiętaj, aby dostarczyć:

  • Plan deweloperski: plan nieruchomości wraz z wymiarami to kluczowy element umowy. Na tej podstawie architekt nie tylko przygotuje umowę, ale również zacznie przygotowywać materiały. Plany od dewelopera najczęściej odbiegają od faktycznych wymiarów, ale nie przejmuj się – te zostaną potwierdzone podczas inwentaryzacji tak, by dokumentacja techniczna była dokładnie przygotowana. Jeśli nie masz takiego planu, to niezbędna będzie informacja o powierzchni poszczególnych pomieszczeń.
  • Zakres projektu: czy chcesz, aby zaprojektowane zostały wszystkie pomieszczenia czy tylko wybrane?
  • Informację o rodzaju usługi: jaka forma współpracy Cię interesuje? W mojej ofercie znajdziesz projekt kompleksowy (od układu funkcjonalnego po dokumentację techniczną), ale również usługę zmian deweloperskich i nadzoru nad wdrożeniem projektu na terenie Warszawy i jej okolic. Informację co zawiera się w poszczególnych pojęciach znajdziesz w kolejnym wpisie.

Co przygotować na spotkanie z architektem?

Umowa podpisana – czas na pierwsze spotkanie dotyczące realizacji projektu! Tylko jak się do niego przygotować? Podczas rozmowy poruszycie kilka punktów. Najważniejsze z nich to:

  • Twoje potrzeby: na pewno wiesz czego oczekujesz od nowego domu. Potrzebujesz dedykowanego miejsca do pracy lub domowej siłowni? A może zawsze marzyłeś lub marzyłaś o konkretnym rozwiązaniu? Warto wspomnieć o tym i o innych pragnieniach dotyczących wnętrza na spotkaniu.
  • Inspiracje: nie wiesz jaki styl lubisz? Wystarczy, że przygotujesz listę – najlepiej ze zdjęciami – elementów, które Ci się podobają (np. tapety z motywem chmur, drewniany stół o nieregularnym kształcie lub połączenie wybranych materiałów).
  • Budżet na wykończenie: dla architekta konieczne jest poznanie kwoty, której nie może przekroczyć planując Twoje nowe wnętrze. Pozwoli to wybrać odpowiednie materiały i rozwiązania (np. drewniane schody vs wykończenie mikrocementem, kamienne blaty i zaokrąglone fronty mebli vs fronty laminowane).
  • Pytania do architekta: masz pytania? Nie bój się ich zadawać. Im więcej kwestii poruszycie na spotkaniu, tym bardziej udana będzie Wasza współpraca.

A jeśli właśnie szukasz kompleksowej usługi architekta wnętrz napisz do mnie!

KONTAKT