W ofercie studia Bardzo Ładne projekty wnętrz znajdują się szczegółowe pozycje, takie jak projekt kompleksowy czy nadzór nad wdrożeniem – wyjaśniamy co się za nimi kryje.

Projekt kompleksowy

Projekt kompleksowy to usługa stworzenia propozycji Twojego wymarzonego wnętrza od A do Z. Zawiera ona: układ funkcjonalny, moodboard, propozycje wizualne, dokumentację techniczną oraz zestawienie materiałów wykorzystanych w projekcie:

  • Układ funkcjonalny: Na bazie ankiety, w której dokładnie określimy Twoje preferencje i potrzeby, przygotuję 2 wersje układu funkcjonalnego, które następnie wspólnie przeanalizujemy i wypracujemy finalną wersję układu Twojego wnętrza. W dokumencie tym znajdziesz rozplanowanie kluczowych elementów, np.: rozkład kuchni (zabudowa na pełną wysokość vs. szafki dolne, wiszące; położenie i forma lub brak wyspy kuchennej, ustawienie sprzętów AGD), rozkład mebli wypoczynkowych i do przechowywania, rozkład łazienki (umiejscowienie kluczowych sprzętów i stref, położenie pralni/strefy prania), itp. Jeśli istnieje taka możliwość, zaproponuję też na tym etapie zmiany układu ścian.
  • Moodboard: Po przygotowaniu i zaakceptowaniu układu funkcjonalnego, przystępuję do części kreatywnej. Pierwszym etapem tych prac jest przygotowanie moodboardu, w którym pokażę Ci, jakie materiały i kolory planuję wykorzystać w Twoim wnętrzu.
  • Propozycje wizualne: Po ustaleniu kodu kolorystycznego, przechodzimy do przygotowania wizualizacji Twojego wnętrza. Na tym etapie zobaczysz swoje wnętrze w formie obrazów 3D.
  • Inwentaryzacja: Dokładny pomiar wnętrza uwzględniający: pomiar wymiarów ścian, wysokości pomieszczeń, rozmieszczenia istniejących punktów elektrycznych i hydraulicznych, wentylacji. Etap ten musi zostać wykonany przed przygotowaniem dokumentacji technicznej.
  • Dokumentacja techniczna: To szczegółowy dokument, który stanowi wytyczne do wdrożenia projektu Twojego wnętrza w życie. Znajdą się tu dokładne rysunki techniczne uwzględniające: plan elektryki (rozmieszczenie i rodzaj gniazdek i włączników, rozmieszczenie i rodzaj opraw świetlnych, rozmieszczenie podłączeń oświetlenia i zasilaczy LED), plan hydrauliki (rozmieszczenie i rodzaj podłączeń hydraulicznych, rozmieszczenie dodatkowej hydroizolacji), szczegółowe rzuty poszczególnych ścian (rodzaj wykończenia, okładziny ścienne, tapety vs farby, sztukaterie, itd.), rozkład płytek ceramicznych, rodzaj podłóg, szczegółowe rysunki elementów produkowanych na wymiar, jeśli dotyczy – zmiany układu ścian oraz rozmieszczenie sufitów podwieszonych.
  • Zestawienie materiałów: Szczegółowy kosztorys materiałów wykończeniowych zastosowanych w projekcie oraz sklepów, w których są dostępne. Zestawienie nie dotyczy materiałów budowlanych typu tynki, pustaki, płyty G/K – te dobierane są przez ekipę remontową.

Nadzór nad wdrożeniem Warszawa i okolice

Nadzór autorski na terenie Warszawy i okolic to dodatkowa, wyceniana osobno usługa, która obejmuje koordynację wdrożenia projektu zgodnie z założeniami zawartymi w wizualizacjach 3D i dokumentacji technicznej. Dlaczego warto zdecydować się na tę opcję?

  • Mniejsze zaangażowanie: Architekt wnętrz przejmuje od Ciebie kontakt z podwykonawcami. Obejmuje to nie tylko ekipę remontową, ale również pozostałych podwykonawców (stolarz, kamieniarz, itd.) czy dostawców (koordynacja zamówienia i dostaw produktów na miejsce inwestycji).
  • Oszczędność czasu: Nie musisz przyjeżdżać na budowę ani pilnować by materiały zostały zamówione w odpowiednim momencie – architekt wnętrz zrobi to za Ciebie!
  • Mniej stresu: Wszystkie drobne decyzje podejmowane są przez architekta – angażujesz się tylko w przypadku konieczności wprowadzenia kluczowych zmian, które znacząco wpływają na projekt. Otrzymujesz raport z postępu prac i ewentualnych korekt wprowadzonych do projektu (np. wynikających ze sposobu, w jaki zbudowany został budynek).

Projekt zmian deweloperskich

Odbierasz mieszkanie lub dom i nie masz pewności czy układ odpowiada Twoim potrzebom, a masz jeszcze możliwość wprowadzenia zmian deweloperskich? Możesz skorzystać z okrojonej wersji usługi, która zawiera układ funkcjonalny oraz projekt zmian ścian, elektryki i hydrauliki.

  • Układ funkcjonalny: Uproszczona wersja układu, w której zaprezentowane są kluczowe rozmieszczenia punktów elektrycznych i hydraulicznych oraz miejsc do przechowywania.
  • Projekt ścian: Jeśli konieczne jest przesunięcie lub likwidacja ścian, zostanie to uwzględnione w projekcie, wraz z dokładnymi wymiarami zmian.
  • Projekt elektryki i hydrauliki: Deweloper zaplanował za mało gniazdek lub oświetlenie w miejscach, które Ci nie odpowiadają? A może wolisz prysznic zamiast wanny? Plan punktów elektrycznych i hydraulicznych uwzględni zmiany konieczne do realizacji założonego układu funkcjonalnego.

Konsultacja projektowa

Jeśli samodzielnie projektujesz mieszkanie i nie potrzebujesz kompleksowej usługi architekta wnętrz, ale masz wątpliwości odnośnie niektórych kwestii, możesz skorzystać z usługi konsultacji projektowej. Składa się ona z dwóch elementów:

  • Opłata wstępna: To opłata, która obejmuje przygotowanie do konsultacji. W tej kwocie otrzymujesz: analizę układu funkcjonalnego oraz przygotowanie do propozycji zmian lub dodatkowych rozwiązań.
  • Konsultacja – usługa godzinowa: Po przygotowaniu do spotkania, spotykamy się aby omówić zmiany zaproponowane przez architekta. Każde spotkanie trwa 1 godzinę – zazwyczaj konsultacja zamyka się w maksymalnie dwóch jednogodzinnych spotkaniach.

Chcesz, abym przygotowała dla Ciebie ofertę? Napisz do mnie!

CHCĘ OFERTĘ